ŞARJ

Doğan Trend Otomotiv,Wallbox markasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü

Doğan Trend Otomotiv, mobilite akıllı araçlara yönelik mobilite yatırımlarıyla dikkatlerini çeken bir geleceğe yönelik önemli bir yatırım daha gerçekleştirdi. Aralarında yüz yüze 100 elektrik çözümleri bulunan dünyanın en büyük otomobil ve motosiklet markalarının faaliyetlerini sürdüren Doğan Trend Otomotiv, son olarak mobilite ekosisteminin en önemli tamamlayıcıları istasyonlarının isim soyadı Wallbox markasının Türkiye’de tek yetkili distribütörü oldu. Dünyayı fosil yakıtlardan kurtarma misyonuyla yola çıkan İspanyol menşeili Wallbox, elektrikli araçlar, işletmeler ve şehirler için akıllı şarj çözümleri üretiyor. 40’tan fazla taşınabilir kurumsal ve bireysel çözümleriyle birlikte verilen markanın yıllık 100 bin adedin üretim kapasitesi bulunuyor. Duvar kutusu, ileri ileri teknoloji hızlı şarj işlemlerini basit, hızlı ve verimli hale getirirken; dünyanın en büyük otomotiv üreticileri, kamu kuruluşları ve distribütörleriyle kurduğu yaygın iş ortaklıklarıyla sektörün önde gelen markaları arasında yer alıyor. ABD, Avrupa ve Asya’nın en çok farklı gören şarj cihazında bulunan Wallbox, Türkiye’de

Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Pulsar, Pulsar Plus, Cooper SB ve Commander 2 ürün gamıyla hem bireysel hem kurumsal de kullanılabilir uygun sunacak.

“Elektrikli mobilite dünyasına Wallbox şarj cihazlarımızla renk katmak istiyoruz”

Wallbox ile kurulan distribütörlük anlaşmasının Doğan Trend Otomotiv’in elektrikli mobilite Yatırımına değer katacağını belirten D oğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri CEO’su Kağan Dağtekin, “Ülkemizde elektrikli araçların sayısı onun geçen gün artarken, bu araçların yaygınlaşmasının en önemli koşulu yeterli altyapısının olması. Bizler bu kapsamda, son baskı attığımız elektrikli mobiliteye yönelik incelemeyi tamamlayacak ve Türkiye’nin şarj alt yapısını destekleyecek bir marka için arayışa girmiştik. Bu zamanı, öncü firmalardan biri olan Wallbox dikkatimizi çekti. Öyle ki, Wallbox markası daha dünyada bu cihazların adı bile konmamışken, bugün ortak bir isim haline gelmiş olacak ‘Wallbox’ ismini alarak yola çıkmış bir marka. İki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gittikçe ivmelenen, yerli elektrikli TOGG ile başka bir safhaya geçeceğimize inandığımız elektrikli mobilite dünyasına Wallbox şarj cihazlarımızla renk katmak istiyoruz ”ifadelerini kullandı.

“Yeni aramayla birlikte şarj istasyonlarına olan talep artacak”

Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Wallbox’u Türkiye pazarına sunmalarının hemen ardından birçok talep aldıklarını da ekleyen Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri CEO’su Kağan Dağtekin, “Wallbox, bütçesinin yüzde 50’sinden farklı Ar-Ge’ye ayıran; kompakt yapısı, tasarımı, hızlı şarj fiyatları ve akıllı yönetim sistemleriyle uyumlu bir marka. Dünya çapında bilinen bir firma olması nedeniyle daha ilk andan itibaren AVM’ler, iş merkezleri, siteler ve hatta İstanbul’da yeni inşaatı bazı premium apartman projelerinden talepler talep etmeye başladık. Yeni, geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanıp duyurulan ‘Yeni Otopark Yönetmeliği’ sayesinde şarj istasyonlarına olan bu talebin daha da artmasını sağlayacak. Böyle bir bu çift anlaşmaya imza atmak ve Wallbox’u Türkiye’ye getirmiş olmak bizi mutlu ediyor. Wallbox’un ülkemizde geleceği büyük heyecan duyuyoruz ”dedi.

Wallbox 4 farklı ürünüyle Türkiye’de

Wallbox’un Türkiye pazarıyla buluşan 4 farklı akıllı şarj çözümü bulunuyor. Tüketicilerin satılacağı şekillenen Wallbox akıllı şarj çözümleri, gereklerin gerekse kurumların taleplerini büyük kapsıyor.

Pulsar: Wallbox’un şebeke problemi olan yerler için önerdiği Pulsar, Bluetooth bağlantısı kullanarak kullanıcılarla iletişim kurabiliyor. Pulsar, toplu kullanım süresi nedeni cihaz olarak da kullanılabilir.

Pulsar Plus: Pulsar’ın bir üst modeli olan Pulsar Plus, Wi-Fi ve komuta etme özellikleriyle uzaktan kontrol edilebiliyor. Hızlı şarj özellikleriyle dikkatleri çeken Pulsar Plus, 24 cihaza kadar liderlik edip yönetebiliyor.

Copper SB: Wallbox’un en şık cihazı olarak tanımladığı Copper SB kurumsal çözümlerde başrol oynuyor. RFID kart okuyucusu sayesinde yetkili kişilere tanımlan kullanımlarına sunulan Copper SB’de tüm cihazlarda olduğu gibi myWallbox portalı tüm kullanıcı hedefleyebiliyor.

Commander 2: Dokunmatik ekran sayesinde pin kodu ve cihaz üzerinden birçok ayarlamanın yapılmasına izin veriyor. Şık görünüşü ve üstün donanım dikkatiyle yazan Commander 2 hem bireysel hem de filo kullanımı için üst çözümler sunuyor.

Bireysel ve kurumsal markalar için farklı çözümler

Wallbox, ev ve iş yerlerinden, bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara kadar birçok farklı çözümler sağlayabiliyor. Buda Kapsam Wallbox, ev ve işyerlerine yönelik Bluetooth, Wi-Fi, Ethernet ve 3G / 4G sözlü gerçek zamanlı olarak uzaktan izlenebilme ve kontrol edebilme sunuyor. Buna ek olarak, kullanıcı tanıma için ise Bluetooth, RFID, Pin kodu, yüz ve mimik tanıma olan marka, myWallbox sayesinde bilgisayardan veya akıllı telefondan erişilebilen portalla şarj cihazının durumunu izleme ve uzaktan kontrol etme teklif etme sunuyor. Ayrıca, sıfat için cihaz kilitlenebiliyor, fiili gücü değiştirilebiliyor veya durdurulabiliyor. Hatta daha ucuz şarj etmek için saat programı yapılabilir ve gerçek zamanlı tüm istatistikler görülebiliyor. Wallbox kurumsal markalı markalar filolar, site veya AVM için izleme, izleme ve erişim kontrolü sağlarken, cihazlar arasında enerjiyi paylaştırma veya şarj zamanlamasını ayarlayabiliyor. Wallbox şarj cihazları günümüzdeki tüm araç tiplerine uyarken, 22kW değerine kadar güç duvara veya zemine monte edilebiliyor. Bireysel yada elektrikli araçların evin gücü aşmadan, istenilen uygunluktaki saatlerde güvenli, hızlı ve uygun şarj çözümleri sunuyor.

Akıllı yönetim sistemleriyle yüksek elektrik faturalarının önüne geçmiş

Wallbox, akıllı yönetim sistemleriyle bireysel ve web sitelerinde çözümlerle birden çok cihaz aynı anda ve altyapı problemlerini yanında bulundurarak çalıştırma da veriyor. Bu sayede standart bir elektrikli araç şarj cihazı olmanın ötesine geçin. Wallbox’un Güç Dengeleyici özelliği; evlerin maksimum kurulu güç kapasitesini aşmasını önleyen akıllı şarj hizmeti veriyor. Bu, şarj cihazı ve evdeki diğer cihazlar arasında yükü dengeleyerek yüksek elektrik faturalarından kaçınılmasına yardımcı oluyor. Işıklar yanan ışıklar, televizyon, buzdolabı, fırının tükettiği elektriğe ek olarak yüklenmesi ile evlerin maksimum kurulu gücünün tükenmesine karşı, Wallbox enerjinin enerjisini ölçüyor ve kalan gücü aktarıyor. Enerji kullanımının azaldığı vakitlerde ise araca giden gücü tekrar yükseltiyor. Wallbox’un bir diğer diğer akıllı yönetim özelliği Güç Paylaşımı ise; Yük dengeleme veya ayarlama sayesinde, ağ operatörlerinin veya birden fazla şarj cihazına sahip işletmeler mevcut enerji kapasitesini tüm aktif elektrikli araç şarj istasyonlarına orantılı olarak dağıtmasına olanak tanıyor. Bu sayede, gücü mevcut tüm yazılı şarj noktaları arasında eşit olarak dağıtı ve tüm araçların verimli verimli yazılmıyor.

Related posts

Lityum iyon bataryalar, özel taşıma yönetmeliklerine tabi tutuluyor

admin

Moskova’da Seyyar Şarj Aracı Devriyede

Vahit Mahmatlı

Türkiye’nin En Hızlı Şarj İstasyonu ZES’ten

admin

Leave a Comment