OTOMOBİL

Citroen ürün gamı ile birlikte marka imzasını da elektriklendiriyor

”INSPIRËD BY YOU ALL”

Citroën, elektrik hamlesini vurgulamak için marka imzasının yeni bir versiyonunu tanıttı: “INSPIRËD BY YOU ALL”. Yeni C5 Aircross SUV Hybrid’in tanıtımı ile kullanılmaya başlanan bu yeni imza, filmler ve reklamlar dahil markanın elektrikli modellerine yönelik iletişimde kullanılacak.

Citroën, yenilikçi çözümler üretmeye ve hem sürücülere hem de yolcular için daha ulaşılabilir ve benzersiz bir ulaşım deneyimi sunabilmek için çalışmaya devam ediyor. Traction Avant’tan 2CV’ye, Type H’dan Berlingo’ya ve C5 Aircross SUV’a kadar Citroën, toplumdaki değişiklikleri her zaman destekleyen popüler bir marka olarak ön plana çıkarken en başından itibaren insanları ve yaşam tarzlarını ilham kaynağı olarak gördü.

Marka, söz konusu yaklaşımın doğal bir yansıması olarak 2017 yılından bu yana günlük faaliyetlerinde “INSPIRED BY YOU” şeklinde uluslararası bir marka imzası kullanıyor.

Marka 2020 yılında elektrikliye geçiş hamlesinin altını çizmek için imzadaki ‘e’ harfinin üzerine iki nokta ekledi. Söz konusu harf iki farklı anlamı temsil ediyor. Bir yandan Citroën markasının ‘ë’si diğer yandan ise elektrikli araçlarda kullanılan ‘ëlectric’ ifadesidne bulunan ‘ë’. INSPIRËD BY YOU ALL” marka imzasına “hepsi” kelimesini eklemek, Citroën’in elektrikli araçları daha yaygın hale getirme arzusunun altını çiziyor. Citroën, 100 yıldır otomobili ulaşılabilir hale getiriyor ve 2020 yılında da elektrikli otomobilleri daha ulaşılabilir hale getirecek.

Bu yeni uluslararası imza, Citroën markasının 2020 yılı içinde 6 elektrikli modeli için yapacağı iletişimlerde kullanılacak. Citroën, yeni marka imzasını ailenin amiral gemisinin şarj edilebilir hibrit versiyonu olan ve Kasım 2019’dan bu yana siparişe açık olan yeni C5 AIRCROSS SUV Hybrid’de kullanıyor.

C5 AIRCROSS SUV HYBRID: Ë-COMFORT CLASS SUV

Ë-Comfort class Sessiz Şehir Aracı (Silent Urban Vehicle) olarak tanımladığı teknolojik amiral gemisi C5 Aircross SUV Hybrid modelini tanıtan Citroën elektrikli araç hamlesini başlattı. 

Progressive Hidrolik Cushions® süspansiyonu, Advanced Comfort koltukları ve 20 adet gelişmiş sürüş destek sistemi ile benzersiz bir konfor seviyesi sunan C5 Aircross SUV, şarj edilebilir hibrit versiyonu ile Citroën Advanced Comfort® programına tamamen yeni bir boyut kazandırıyor.

ÖDÜNSÜZ: Müşterilerin gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen otomobil tamamen elektrikli sürüş modunda (50 km* menzil) kullanıcının günlük ihtiyaçlarını sıfır CO2 emisyon değeriyle karşılarken benzinli motor sayesinde uzun yolculuklar için uzun menzil avantajı sunuyor.SESSİZ: Sessiz Şehir Otomobili tamamen elektrikli sürüş modunda gürültü, sarsıntı veya titreşimden arındırılmış bir şekilde sakin ve huzurlu bir yolculuk sunuyor.

ÜSTÜN SÜRÜŞ DENEYİMİ: PureTech 180 HP benzinli motor, 80 kW elektrik motoru ve ë-EAT8 otomatik şanzımandan oluşan benzersiz kombinasyonun kullanıma sunduğu 225 HP sistem gücü ve ilk hareket anından itibaren 320 Nm heyecan verici performans sunuyor.SEZGİSEL: Sürüş modlarının otomatik kontrolü, kolay şarj ve özel bir akıllı hizmetler portalı da dahil olmak üzere eksiksiz bir ekosistem, sezgisel ve kullanıcı dostu bir yapı sunuyor.

Kızaklı, yatırılabilen ve katlanan 3 adet bağımsız arka koltuk ve sınıfının en iyi bagaj hacmi ile C5 Aircross SUV Hybrid segmentindeki en modüler otomobil olarak öne çıkıyor.

WLTP normuna göre elektrikli sürüş modunda 50 km* menzil, 39 gr/km* CO2 emisyon değeri ve 1,7 lt/100 km* tüketim değeriyle C5 Aircross SUV Hybrid, teknolojiyle rekabetçi kullanım maliyetlerini aynı potada eriten şarj edilebilir hibrit güç ve aktarma organıyla Citroën’in enerji geçiş stratejisinde tamamen yeni bir aşamayı temsil ediyor.

Related posts

Tamamen elektrikli Jaguar I-PACE

Seçkin Deligöz

Fiat 500, Yeni Yaşını Sanal Müze Virtual Casa 500 ile Karşıladı!

admin

Audi e-tron GT’de de Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 lastikler kullanılacak

Seçkin Deligöz

Leave a Comment