OTOBÜS

ZF CtraX elektrik motoru otobüsler için seri üretime başlıyor

Merkezi motor elektrikli aks AxTrax ile birleşiyor

Friedrichshafen’de üretilen merkezi elektrikli motor, ticari araçlar için geliştirilen sıfır emisyonlu aktarma organlarının portföyünü genişletmek için iyi bilinen AxTrax elektrikli aks ürününe ilave edilecek. Alman grubu, 2020’nin üçüncü çeyreğinden başlayarak, toplu taşıma araçlarının hacim üretimine girmesi için ZF’nin elektrikli merkezi tahrikinin ikinci elektrikli sürücü olacağını duyurdu. Sürücü Friedrichshafen’de üretilecek.

Yeni bileşenin Solaris tarafından piyasaya sürülen en yeni ve en uzun elektrikli otobüs modeli olan Solaris Urbino 15 LE otobüse ve Belarus merkezli üretici MAZ tarafından 303E10’a modeline monte edileceği açıklandı.

ZF CeTrax elektrik motorlu otobüs

ZF CeTrax, 2017’deki prömiyeri ile CeTrax’ı otobüslerde kullanılmak üzere tasarladı ve 2017’de bir ZF test aracında ilk kez halka sundu. Sistemin tasarımı bir tak ve çalıştır yaklaşımına dayanıyor. CeTrax, geleneksel aktarma organları yerleşimi ile ZF’nin öne aldığı araçlara kolayca monte edilebiliyor. Ayrıca, yeni ürün akü, troley sistemi veya üst kapaklar ile ve ayrıca bir yakıt hücresi konfigürasyonunda da çalıştırılabiliyor.

Mevcut platformların güçlendirilmesi için de uygundur. ZF merkezi elektrik motorunun da e-troFit’in spot ışığında olması şaşırtıcı değil.

ZF CeTrax, toplu taşımacılığın sıfır emisyon yolunda bir yapı taşını oluşturuyor

“Otobüsler için elektrikli merkezi tahrikin seri üretiminin başlaması, ZF’nin elektrifikasyonda öncü konumunu gösteriyor. CeTrax, ZF’nin kabiliyetinin en iyi şekilde desteklediği emisyon içermeyen toplu taşıma yolunda başka bir yapı taşıdır ”diyor ZF’deki Otobüsler ve Otobüsler için Aks ve Şanzıman Sistemlerinden sorumlu Andreas Grossl. “Pazara giriş elektrikli tahrikiyle otobüs üreticilerini kazanmak, stratejimizle doğru yolda olduğumuzu gösteriyor”.

Related posts

Karsan, Busworld Türkiye fuarı’na elektrikli modelleriyle katıldı!

admin

Hamburg şehri 16 adet Citaro e-otobüs teslim aldı

admin

Karsan elektrikli araçları ile 2019’da Avrupa’da

admin

Leave a Comment