OTOBÜS

Sürdürülebilirlik şampiyonu eCitaro ve Citaro Hibrit

Sürdürebilirlik Ödülü 2019: Mercedes-Benz eCitaro ve Citaro Hibrit, şehir içi otobüsler segmentinde kazandı.

Tam elektrikli tahrike sahip Mercedes-Benz eCitaro, şehir içi otobüslerdeki elektromobiliteyi yeni bir seviyeye taşıyor. Yenilikçi termal yönetim ve bağlantı sayesinde bu zamana kadar bilinmeyen bir enerji verimliliği ile ön plana çıkıyor; hem de ilk kez eCitaro’da kullanılan inovatif bileşenlerle. Daimler Buses, eCitaro ile elektromobilite için bir inovasyon kampanyası başlattı.

Citaro Hibrit, içten yanmalı motorun verimlilik artışı açısından bir örnek teşkil eder. Hibrit varyasyonu dizel motorun düşük yakıt tüketimini azaltırken CO2 emisyonlarını ekstradan yüzde 8,5 oranında düşürüyor. Hibrit tahrik sistemi özel bir donanım olduğundan dolayı Citaro Hibrit, en çok satan şehir içi otobüsü Citaro’nun model ailesinde ayrı bir üye olarak yer almıyor.

Doğal gaz tahrikli Citaro NGT dahil olmak üzere model yelpazesinin büyük bir kısmı için temin edilebiliyor; böylelikle Citaro Hibrit dünya genelinde özel bir yere sahiptir. Hibrit modülünde bilinçli bir şekilde karmaşık bir teknolojiden vazgeçilmiştir. Böylelikle sadece yakıt tüketimi ve emisyonlar azalmakla kalmamış, sizi hiçbir zaman pişman etmeyecek bir hibrit tahrik de ortaya çıkmıştır. Citaro ve eCitaro, aktif fren yardımcı Preventive Brake Assist ve Sideguard Assist ile dünyada eşi benzeri olmayan ve özellikle daha güçsüz trafik katılımcılarını etkili bir şekilde koruyan yardımcı sistemler de sunuyor.

Sürdürebilirlik Ödülü 2019: Mercedes-Benz eCitaro ve Citaro Hibrit, şehir içi otobüsler segmentinde kazandı.

Related posts

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Elektrikli Otobüs Eğitimi düzenledi

admin

ZF CeTraX elektrik motoru Solaris otobüsünde

admin

Ankara’da e-atak, EGO hızlı davrandı!

Seçkin Deligöz

Leave a Comment