Akıllı şehir içi toplu taşıma sistemleri MİNİBÜS OTOMOBİL

Mercedesten Elektrikli Concept EQT Hafif Ticari

 

Otomobil ve ticari araç üreticileri cari ürün olarak pazara sunulan yeni modellerinin benzinli ve dizel modelleri ile birlikte elektrikli modellerinin tanıtımlarını birlikte yapıyorlar. Mercedes 10 Mayıs 2021 de yaptığı çevrim içi basın toplantısında Concept EQT hafif ticari aracını tanıttı. Yeni hafif ticarinin elektirikli versiyonunun 2023 yılı başında pazara çıkacağı bilgisi tanıtım toplantısında yer aldı.

 

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, yeni Concept EQT ile aileler ve bireysel kullanıcılar için hafif ticari araç segmentindeki premium araçla ilgili ön gösterimini dijital dünya lansmanı ile gerçekleştirdi. Concept EQT, yakın dönemde yollarla buluşacak olan T-Serisi’nin tamamen elektrikli versiyonu.

Seri üretime yakın bu konsept araç, yedi kişiye kadar oturma kapasitesine sahip geniş ve çok yönlü bir yaşama alanı ile geniş bagaj gibi özellikleri, Mercedes-Benz’e özgü; kalite, konfor, işlevsellik, bağlanabilirlik ve güvenlik gibi, üst sınıf niteliklerle birleştiriyor. Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar böylece V-Serisi’nin başarı reçetesini kompakt bir formata uygulayarak küçük boyutlu hafif ticari araç segmentine yeni bir premium anlayışı getiriyor. Concept EQT, bagaj alanına entegre edilmiş elektrikli “longboard” kaykay bölmesi ile, Premium konforu ve taviz verilmeyen işlevselliğini, elektrikli sürüş keyfi ile benzersiz bir kombinasyonda sunuyor.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Başkanı Marcus Breitschwerdt; “Yeni T-Serisi ile küçük boyutlu hafif ticari araç segmentindeki ürün gamımızı daha da genişletiyoruz. Yeni modelimiz, ailelere ve yaşları ne olursa olsun, boş zamanlarını çeşitli aktivitelerle geçirmekten hoşlanan, rahatlık ve tasarımdan ödün vermeden geniş bir alana ve işlevselliğe gereksinim duyan kullanıcılara hitap edecek. T-Serisi, Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar dünyasına cazip bir giriş sunuyor. Concept EQT örneğinde olduğu gibi; elektrikli ulaşımda lider olma iddiamızı istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Ayrıca gelecekte bu segmentte tamamen elektrikli bir model de sunacağız.” dedi.

Yüksek kalite algısına sahip çekici tasarım

Concept EQT, ilk bakışta Mercedes-EQ ailesinin yeni bir üyesi olarak algılanıyor. Tasarım, dengeli gövde orantıları ve heyecan uyandıran bir yüzey tasarımı ile dikkat çekiyor. Güçlü omuz çizgisi ve dikkat çekici çamurluk kemerleri aracın güçlü karakterini ve çekiciliğini vurguluyor. LED ön farlara sahip karakteristik siyah ön panel, kusursuz bir şekilde motor kaputuyla bütünleşiyor ve Yıldız deseniyle ışıldıyor.

Ön panelden, parlak 21 inçlik hafif alaşım jantlara ve panoramik cam tavandan arkadaki elektrikli kaykaya kadar aracın her bir yanında 3D efektine sahip farklı boyutlu yıldızlar göze çarpıyor. Ayrıca hem önde hem de arkadaki LED aydınlatmaları bağlayan birer ışık şeridi de bulunuyor. Bu, aracın parlak siyah boyasıyla birleştiğinde büyüleyici bir kontrast oluşturarak son derece estetik bir görsel şölen sunuyor. Ayrıca Mercedes-EQ ailesinin bir üyesi olduğunu vurguluyor.

Daimler Grubu Baş Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener; “Concept EQT, ‘Duygusal Saflık’ tasarım DNA’sına sahip yeni ve tamamlayıcı bir model. Duyguları harekete geçiren formlar, zarif kaplamalar ve sürdürülebilir malzemeler, bu aracın Mercedes-EQ ailemizin bir üyesi olduğunu gösteriyor.” dedi.

Concept EQT’nin iç mekanı da genel tasarımı kadar duyguları harekete geçiren şık bir ifade sergiliyor. Siyah ve beyaz, son derece zarif bir kontrast oluşturuyor. Koltuklar, beyaz nappa deri ile kaplı. Koltuk merkezlerindeki örgülü uygulamalar, geri dönüştürülmüş

Related posts

Renault ; ZOE, E-Tech hibrit ürün gamı ve Twingo Z.E. ile yılın ikinci yarısında

admin

Samsung katı hal pili geliştiriyor: 800 kilometre menzil!

admin

Porsche karbondioksit emisyonunu azalttı

admin

Leave a Comment