KAMYON ÇEKİCİ ŞARJ

Daimler Trucks: elektrikli kamyon şarj altyapısı için çalışıyor

Gesa Reimelt, E-Mobilite Grubu Başkanı Daimler Trucks & Bus: Akülü elektrikli karayolu yük taşımacılığına yönelik değişimi yönlendirmede aktif bir rol alıyoruz – ayrıca e-kamyon ve danışmanlık hizmetlerimizin de ötesinde birçok konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bunu yapmak için, şimdi gerekli altyapıyı kurmak için çalışıyoruz. “

Trucks elektro mobilitenin bir öncüsüdür: bir yandan müşteriler tarafından dünya çapında kullanılan e-kamyonlarla, diğer yandan elektrikli kamyon müşterileri için tavsiye ve altyapı teklifleri içeren bütünsel bir ekosistem. Şimdi Daimler Kamyon ve Otobüs E-Mobilite Grubu, akülü elektrikli kamyonlar için bir şarj altyapısı oluşturmak ve küresel bir girişim olarak ek bir adım atıyor: Odak noktası öncelikle kamyon müşterilerinin depolarına kurulan şarj istasyonları oluyor.

 


Kamyon müşterileri için uygun altyapı teklifleri

Gesa Reimelt, E-Mobilite Grubu Başkanı Daimler Trucks & Bus: “Akülü elektrikli karayolu yük taşımacılığına yönelik değişimi yönlendirmede aktif bir rol alıyoruz – ayrıca e-kamyon ve danışmanlık hizmetlerimizin de ötesinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bunu yapmak için, şimdi gerekli altyapıyı kurmak ve ilgili herkesle birlikte çalışabilmek için gerekli olan yapılandırmayı kuruyoruz. .


“Müşterilerle yaptığımız yoğun diyalog sayesinde filoların elektrik ihtiyaçları ve altyapı gereksinimleri konusunda kapsamlı uzmanlıklar geliştiriyoruz. İlk adımda, müşterinin deposunda hangi güç kaynağının mevcut olduğunu ve hangi işletim süreçlerinin elektrik şarjı üzerinde etkisi olduğunu öğreniyoruz. Yeni lanse edilen ‘eTruck Şarj Girişimi’ ile şimdi bu bulguları uygun tekliflere dönüştürmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu, örneğin, kamyon müşterilerinin enerji tedarikçisinin ve şarj istasyonu sağlayıcısının seçimindeki desteğin yanı sıra uygun şarj yazılımının sağlanmasını da içeriyor ”.

Related posts

MAN tasarımları bir başka

admin

Moskova’da Seyyar Şarj Aracı Devriyede

Vahit Mahmatlı

ABD-Kaliforniya eyaleti sıfır emisyonlu araçlarda geleceğin kılavuzu oluyor

admin

Leave a Comment