DAĞITIM ARAÇLARI ENERJİ ÜRETİM VE DAĞITIM ŞARJ

Moskova’da Seyyar Şarj Aracı Devriyede

Mobil EV şarj istasyonu Moskova sokaklarında devriye gezecek

 

EV şarj cihazı üreticisi L-Charge, ilk mobil EV şarj cihazının Elektrikli araçlara talep üzerine şarj hizmeti sunmak için Moskova şehir sokaklarında devriye gezmeye başlayacağını açıkladı. İlk ay boyunca şirket bu hizmeti ücretsiz olarak sunmayı vaat ediyor. L-Charge CEO’su Dmitry Lashin, spıef-2021’teki kentsel alanlar için elektrikli ulaşım geliştirme stratejilerine adanmış ortak oturum sırasında Moskova ulaştırma yetkilileri ile büyük ölçekli bir pilot projenin ortaya çıkma olasılığını da tartıştı.

L-Charge ve Moskova Ulaştırma Bakanlığı, SPIEF-2021′ ekonomik formunun ortak oturumu sırasında büyük ölçekli bir off-grid elektrikli Araç (EV) şarj aracı üstünde duruldu.

“Bugün, ulaşımın çevre dostu olması sorunu, özellikle ormanların olmadığı ve bölgenin yayılan sera gazlarını emmek için doğal yetenek eksikliğinden muzdarip olduğu şehirde en akut olanlardan biridir. Elektrikli ulaşım bu soruna bir çözüm olabilir, ancak elektrikli ulaşım için şarj istasyonlarının sıkıntısı sorunu var. Şebekeye bağlı şarj istasyonu altyapısının geliştirilmesi, uygulanması için çok fazla kaynak ve zaman gerektiren pahalı bir çözümdür. Bu yüzden sadece bağımsız bir şarj istasyonu ağı oluşturmanın bu sorunu çözebileceğine inanıyoruz,” dedi Lashin.

Mobil şarj kaynağı sıvılaştırılmış doğal gazdır, ancak şimdi hidrojene geçiş seçeneği de sunmaktadır. Bir elektrikli aracı bir mobil şarj cihazında şarj etmek, şebekeden şarj etmekten %30 daha ucuza mal olacaktır.

“Ev’ler için çoğu şarj istasyonu alternatif akım kullanıyor, sayıları dünya çapında 2 milyonu aşıyor, ancak bu sorunu çözmüyor. Çünkü 2-8 saatte 100 km şarj ediyorlar. Bu ciddi değil. karşılaştırma için, dünyada sadece 1,5 milyon eski moda benzin istasyonu var ve bu talebi karşılıyorlar. Aynı zamanda, dünya çapında sadece yaklaşık 10 bin ultra hızlı şarj var. Bugün elektrikli araçlar için altyapı alanında lider olmaya çalışabiliriz”, – lashin ekledi.

Related posts

Allison elektrikli Aks

admin

Daimler Trucks ve Volvo grubu yakıt hücresinde birlikte çalışacak

admin

TOYOTA ve Hino trucks’dan hidrojen yakıt hücreli kamyon

admin

Leave a Comment