DAĞITIM ARAÇLARI

Knorr-Bremse’den emobiliteye uyum eCubator

Knorr-Bremse frenleme sistemlerine yönelik ürün geliştirmeye ve yeni nesil araçlara yönelik çözümler sunmaya devam ediyor. Şirket tarafından yayınlanan son basın bülteninde yeni ürün ve sistemler hakkında bilgi verildi. Yeni sistemlerin gelişiminde e mobilite ve yeni araçların tasırımında ortaya çıkacak değişikliklerle uyumlu bir gelişme çizgisi ve araç tasarımlarında yeni imkanlar sunma isteği temel oluşturuyor.  Bültende aşağıdaki konulara yer verildi.

Knorr-Bremse, frenlemede küresel pazar lideri sistemleri ve diğer raylı ve ticari araç sistemlerinin önde gelen tedarikçisi, uzmanlığını bir araya getirerek elektrikli mobilite çağına doğru bir sonraki adımı attı.

Ticari araçların elektrifikasyonu ve buna eşlik eden kademeli ikame içten yanmalı motor, araç mimarisinde değişiklik gerektirir. Sonuç olarak, gelişi elektrikli mobilite, ticari araç sistem gereksinimlerini temelden dönüştürecek şekilde ayarlanmıştır. Knorr-Bremse için bu, gelecekteki sistemleri şekillendirmek için eşsiz bir fırsat olarak görüyor.  Şirket tamamen elektrikli ticari araçlara gerekli uzmanlığı sağlamakla kalmıyor, yeni teknolojileri maksimum müşteri sunan son teknoloji sistemlere entegre etmek, halihazırda birinci nesil elektrik için ürünler üretiyor.  Ticari araçlar ve bu, müşterilerinin ürünlerini hızlı bir şekilde pazara sunmalarına yardımcı olacaktır.

Knorr-Bremse, inovasyonları aracılığıyla topluma önemli bir katkı sağlıyor. Kentleşme, sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve mobilitenin mega trendleri. Son yıllarda Ticari Araç Sistemleri bölümü araştırma ve geliştirme faaliyetlerine odaklandı öncelikle bu mega trendlerden türetilen dört endüstri trendi üzerine: trafik güvenliği, bağlantı, otomatik sürüş ve emisyon azaltma ve elektrikli hareketlilik. Elektrikli hareketlilik uluslararası kabul görmüş emisyon hedeflerine ulaşmak için temel araçlardan birini temsil eder. Knorr-Bremse ayrıca kendi bileşenlerinin karbon ayak izinin düşük seviyede tutulmasını sağlar. üretim aşamasında minimum ve kaynakların olabildiğince muhafazakar bir şekilde kullanılması Sürdürülebilir kalkınma adına. ECUBATOR hakkında daha fazla bilgi e mobility adresinde bulunabilir.

ECUBATOR, Knorr-Bremse’i yeni nesil elektrikli araçlara (EV’ler) hazırlamak için – gelecekteki EV sistem entegrasyonu için çevik bir düşünce kuruluşu  oluşturdu.  Bu yeni birim çevik bir çalışma ortamı, işlevler arası ekipler ve hiyararşi oluşturuldu. Yeni oluşum şirketin teknik deneyimini ve disiplinler arası uzmanlığını bir araya getirir, ve kutunun dışında düşünmek için bir alan sağlıyor.

E-mobilitenin zorluklarına yenilikçi bir yaklaşım

Knorr-Bremse AG’nin Ticari Araç Sistemlerinden sorumlu İcra Kurulu bölünme. “Bu alandaki çözümleri ileriye taşımak için Knorr-Bremse geliştirme birimi, eCUBATOR, geleneksel geliştirme operasyonlarımızdan ayrı, 60 kadar şirket içi ve dışı uzman ile oluştu.

ECUBATOR’un amacı, elektrikli sürücü sistemlerinin mobilite gereksinimlerine yönelik mevcut ürün portföyü ve, Knorr-Bremse için daha geniş bir alanda büyüme fırsatlarını belirlemek ve oluşturulmuş. Temel amaç, müşterilerimizin elektrifikasyonu ile desteklemektir.

Yeni geliştirme birimi, uluslararası ve disiplinler arası yaklaşım, geleneksel olmayan elektrikli ticari araçlar için yaklaşımlar, yenilikçi, akıllı çözümleri belirlimek ve daha sonra müşteriler, teknoloji ortakları ile işbirliği geliştirecek. Knorr-Bremse şu anda potansiyel iş ortaklarıyla görüşmeler yapıyor. Şirket Gelecekte tamamlanacak çok sayıda farklı proje üzerinde çalışıyor.

Knorr-Bremse, elektrikli ticari araçlar için ürün portföyünü güçlendiriyor

Knorr-Bremse halihazırda birinci nesil için birçok ürün geliştirdi.  Bu ürünlerin bir kısmını pazara sundu. Öncelikle elektrikli otobüsler ve kamyonlar için kompresörler bunların arasında yer alıyor. Geliştirilen ürünler arasında elektriğin frenleme etkisi motor servis freni ile birleştirilerek yalnızca optimum yavaşlama, aynı zamanda maksimum enerji geri kazanımı ile verimlilik ve olumsuz koşullarda bile maksimum stabilite sağlar.

Yaklaşık 2025’ten itibaren pazara girecek olan ikinci nesil EV’ler açısından Knorr-Bremse, gelecekteki enerji yönetimi dahil olmak üzere çözümler üzerinde çalışıyor sistemler, elektromekanik aktüatörler ve araç stabilitesiyle ve tahrik ilgili gelişmiş sistemler sunuyor.

Knorr-Bremse iştiraki Kiepe Electric, sıfır emisyonlu toplu taşımayı desteklemek için çalışıyor. Komple elektrik sistemlerinin kurulumunun yanı sıra üstün performans ve yüksek kalite sunuyor. Mevcut çözümler arasında öncü Kiepe Çekiş İnvertörü (KTI) bulunmaktadır.

Çekiş sistemi için güç elektroniklerini ve aküyü tek bir cihazda şarj etmek için birleştirir. KTI, Kiepe Filo Yönetimi (KFM) sistemini ve Akıllı Filoyu destekler.  Şarj Yönetimi (SFM) enerji yönetim sistemi. Şirketin sürekli Esnek troleybüs operasyonu için geliştirilmiş Hareket Halinde Şarj teknolojisi (IMC®) şimdiden dünya çapında iyi kurulmuş.

 

Knorr-Bremse dünya ve Türkiye’de açık ara öncü bir konumda bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

Related posts

TOYOTA ve Hino trucks’dan hidrojen yakıt hücreli kamyon

admin

Renault Trucks elektrikli araç serisini büyütüyor

admin

Daimler Trucks ve Volvo grubu yakıt hücresinde birlikte çalışacak

admin

Leave a Comment