DAĞITIM ARAÇLARI KAMYON ÇEKİCİ

Isuzu, EV’de Drive Electro ile işbirliği yapacak

Mühendislik şirketi Drive Electro, Rusya’nın ilk orta hizmet elektrikli kamyonunu bu yılın sonbaharında sunmayı planlıyor. Kamyon, Japon aracı Isuzu ELF’nin şasisine dayanmaktadır. Drive Electro’nun 2022’nin ilk çeyreğinde açılması beklenen fabrikasında seri üretim planlanıyor.

Araç, tam yüklü ağırlığı 9 ton olan perakendeciler ve diğer nakliye şirketleri için orta yük taşıma kamyonu olacak. Rus elektrikli kamyonu, Japon modeli Isuzu ELF’nin (gövde, kabin, şasi) şasisine dayanacak. Şu anda Rusya pazarında hiçbir orta hizmet tipi elektrikli kamyon yok: bu niş, içten yanmalı motorlu araçlar tarafından alındı. Yeni Drive Electro aracı, ilk tam elektrikli orta hizmet kamyonu olacak ve yaklaşık 200 km menzile sahip olacak. Aracın teknik bakımını ve şarj altyapısının sağlanmasını içeren 10 yıllık yaşam döngüsü sözleşmesi ile müşterilere sunulacak.

Araç şu anda sertifikasyon aşamasındadır ve ardından yeni ürün tanıtılacaktır. Bu, Drive Electro’nun Mayıs-Haziran 2022’de tamamlanması beklenen fabrikasındaki ilk üretim aracı olacak ve ardından araçların deneysel bir partisi yapılacak. Tesis, ilk üretim seviyeleri daha düşük olsa da, elektrikli otobüsler ve 500 elektrikli kamyonlar için yıllık maksimum 1.000 set pil kapasitesine sahip.

Uzmanlara göre, bu tür bir kamyona (Rusya’nın önde gelen nakliye şirketlerinden biri) “Gruzovichkof” için büyük talep olabilir ve IKEA, Rus lojistik operasyonlarını elektrikli araçlara çevirmek için fırsatlar aradı ancak uygun bir araç bulamadı. piyasada kamyon. Şu anda böyle bir kamyon yok. Ancak Drive Electro’nun aracı başarılı olursa, insanlar onu satın almak isteyecektir,” daha önce Skolkovo Vakfı’nın ulaşım projeleri başkanı Kirill Zhanaydarov tarafından “Vedomosti” demişti.

Drive Electro, halihazırda yük araçlarıyla çalışma deneyimine sahiptir. Eylül 2020’de şirket, Rusya’nın ilk ağır hizmet tipi elektrikli kamyonunun ilk deneysel modelini sundu ve büyük bir gıda zinciri tarafından deneme operasyonu için teslim etti. Bu araç tam yüklü yaklaşık 120 km menzile sahip. Başarılı testlerin ardından, 200 araç tedarik etmek için bir sözleşme imzalama planları var. Buna ek olarak, Drive Electro, halihazırda Moskova şehrine 400 elektrikli araç için bileşenler üretmiş ve tedarik etmiş olan Avrupa’nın en büyük elektrikli otobüs pil üreticisidir. Bu yıl şirket, şehirdeki 200 otobüse daha pil tedarik edecek.

Related posts

Elektrikli Daimler kamyon ve otobüsleri dünyada  7 milyon kilometre yaptı

admin

Yeni Scania full elektrikli kamyon

admin

Iveco ve Nikola arasında elektriklendiren ortaklık

Seçkin Deligöz

Leave a Comment