DAĞITIM ARAÇLARI KAMYON ÇEKİCİ MİNİBÜS OTOMOBİL

Elektrikli Ford Transit ve diğerleri..

Full elektrikli Ford Transit model serisi

Amerikan Ford holdingi yeni CEO’su Jim Farley Ekim-2020 tarihinde en önemli hedeflerini ve organizasyonel yapacakları değişiklikleri açıkladı. Bu değişiklikler adım adım yürürlüğe giriyor. Ford elektrikli Transit ile birlikte elektrikli  F-serisi kamyonetler, full elektrikli Mustang Mach-E modeli ve elektrikli diğer SUV ve yine elektrikli Lincoln marka otomobiller dünya çapında müşterilere sunulacak. Başkan Farley bir adım daha ileriye giderek bilhassa kendi Elektrikli araç stratejilerinin güçlü bir şekilde ticari araçlar için de sunulacağını ifade etti.

Yeni CEO Farley yatırımcılar ile yaptığı toplantıda ; Yeniden büyüyeceklerini ama bunun doğru yerlerde olacağını belirtti. En güçlü iş alanlarına ve otomobil serilerine daha fazla yatırım yapacaklarını, daha fazla kaynak ayıracaklarını ve yeni kabiliyetleri de kendi saflarına dahil edeceklerini belirtti. Yeni F-150 pikap, Bronco ve full elektrikli Mustang Mach-E araçlarına yatırım yapacaklarını ifade etti.

Yeni CEO kar marjlarının Kuzey Amerika bölgesinde %10 sınırını geçeceğini de belirtti.  CEO Farley elektrifikasyonun bilhassa çok önemli olduğunu belirterek; şimdiye kadar bu konularda çok yazılıp çizildiğini ama bu konuda Ford’un iddiasının farklı olduğunu ifade etti. Bu dönüşümün uzun yıllar süreceğini ama herkes için çok önemli olduğunu belirterek şimdiden odaklarının 100.000 dolar üstündeki araçlar değil (85.000Euro) bunun yerine 45.000 dolar ile 70.000 dolar arasındaki elektrikli otomobiller olduğunu vurguladı.

Yeni CEO Farley, yeni elektrikli Ford Transit modelinin aralık ayında düzenlenecek dünya prömiyeri için bu aracın Çin dahil dünyanın her yerinde satılacağını belirtti. Elektrikli araçlarının üretimi için Ford, dört adet fabrikaya sahip ve bunlar dünyanın çeşitli yerlerinde bulunuyor. Ayrıca şu anda Volkswagen ile işbirliğinin de gerçekleşebileceğini belirterek, elektrikli ticari araçlar için böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti.  Bu arada merakla takip edilen elektrikli Mustang Mach-E modeli de neredeyse piyasaya sunulmaya hazır hale gelmiş bulunuyor.

Related posts

Karsan, yeni Atak Electric’i Almanya’da görücüye çıkardı!

admin

Yeni nesil elektrikli Citroen otomobiller

admin

Volvo Trucks, karayolu taşımacılığında elektrikli araçlara geçmeye hazırlanıyor

Seçkin Deligöz

Leave a Comment