DAĞITIM ARAÇLARI KAMYON ÇEKİCİ

eActros ve eEconic zorlu kış şartlarında test edildi

eActros ve eEconic zorlu kış test‘inde

Fabrika’da seri üretime çok yaklaşmış olan bataryalı-elektrikli Mercedes Benz ağır ticari araçları eActros ve eEconic son olarak çok zorlu kış testlerinden geçer not alarak üretime hazır olduklarını yeniden göstermiş oldular. Araçlar müşterilerin günlük nakliye ve dağıtım işlerinde çalışmanın yanısıra Şubat ayında Mercedes Benz Lkw mühendisleri tarafından da her yerin buz tuttuğu eksi derecelerde de test edildiler. Araçlar farklı kış testlerinden geçirildiler.

Uzman mühendisler bataryaların ve elektrikli güç aktarım hattının çok soğuk, zorlu kış şartlarında nasıl çalıştığını test ettiler. Aynı zamanda araçların bilhassa ısı ve enerji yönetimi de yoğun testlerden geçirildi. Yapılan testlerde güç aktarım sisteminin ve aynı zamanda sürücü kabininin eksi derecelerde bile doğru ve verimli çalıştığı tespit edilmiş durumda.

eActros zaten 2018 yılından beri başarılı bir şekilde, her türlü hava şartlarında müşteriler tarafından günlük işlerde kullanılarak test ediliyor. En son yapılan testler; eActros ve eEconic kamyonlarının çok zorlu kış şartlarında bile rahat bir şekilde çalışabildikeri bir sefer daha belgelenmiş oldu.

Mercedes Benz eActros, dağıtım sektörü için geliştirildi ve bu yıl içerisinde fabrika da seri üretimine başlanacak. Seri üretim eActros aracın menzili, güç aktarım hattı ve kapasitesi ile aracın güvenliği şimdiye kadar test edilen eActros araçlardan bazı noktalarda farklı olacak. Satışa sunulacak olan eActros ise proto tipten çok daha güçlü ve kapasiteli bir araç olacak.

Mercedes-Benz eEconic alçak zeminli bir araç olarak belediyelerin kullanımına gelecek yıl sunulacak. Elektrikli eEconic kamyonun müşteri test kullanımları planlama aşamasında ve bu araç daha çok belediyelerin atık toplamasında kullanılmak üzere geliştirilmiş bulunuyor.

eEconic kamyon alçak zeminli ama tamamen eActros kamyonun temelinde geliştirilmiş olan bir kamyon.

Related posts

Elektrikli DAF CF çekici

admin

Cummins yakıt hücresi modülleri kamyonlarda kullanılıyor

admin

Bosch: Geleceğin kamyon ve çekicilerinin yakıt hücrelerine ihtiyacı var

admin

Leave a Comment