Akıllı şehir içi toplu taşıma sistemleri OTOBÜS ŞARJ Uncategorized

Moskova Drive Electro

Doğal gaz ve petrol ülkesi Rusya’nın başkenti Moskova’da kent içi ulaşaımda kullanılan elektrikili otobüs sayısı hızla artıyor. Moskova elektrikli otobüs sayısının 600 adet olduğu ve bu sayının yıl sonuna kadar 1000 adede ulaşacağı ifade ediliyor. Bu otobüslerden 400 adedidi için batarya ve çeşitli bileşenlerinin tedariği Rus şirketi Drdive Electro tarafından yapılmış. Şirketin iletişim ajansı tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili bilgi verildi.

Açıklamada. Bu yıl Drive Electro, Moskova’ya 200 elektrikli otobüs için Pil tedarik edecegi duyuruldu. Şirket, elektrikli otobüsler için lityum titanat piller kullanıyor ve onlara 350-400 km menzil veriyor. Şarj süresi için sadece 6-20 dakika gerektiği açıklamada yer alıyor. Elektrikilli araçlardakullanılan pillerin çere ısısına özelliklek soğuk iklime uyumlu olduğu vurgulanıyor. Uygulanan mühendislik çözümleri sayesinde, otobüsler rekor düşük veya yüksek sıcaklıklarda bile çalışabildiği ve uyumun elektrikili otobüslri Moskova’nın değişken iklimi için ideal kıldığı vurgulanıyor. .

Drive Electro, Rus mühendislik şirketi olarak otomobiller ve toplu taşıma araçları için elektrikli ve hibrit sistemleri tasarlıyor. Şirket özellikle Moskova elektrikli otobüslerinin üretimine katılıyor, Rusya ve yurtdışındaki şehirlere özerk troleybüsler tedarik ediyor. Drive Electro’nun bir elektrikili kamyon tanıtmış bulunuyor. Bu kamyon gıda perakendeciliğinde yönelik olarak geliştirilmiş, Rusya federasyonu’ndaki ilk elektrikli kamyonu olarak nitelendiriliyor

Related posts

E-Dönüşüm güç paketleri ile dizel araçlar elektrikleniyor

admin

Renault’nun yeni konsept modeli MORPHOZ

admin

2021 yılının uluslararası Van’ı yeni PEUGEOT e-EXPERT

admin

Leave a Comment